Drenáže na pozemku

Pozemek máme ve svahu. Ze severní strany máme sousedy o cca 1m výše. I když je podezdívka plotu vyrobena ze ztraceného bednění se slušným základem, stejně v období dešťů nebo když sousedi více kropí trávu k nám voda prosakuje. Mezi plotem a domem, v místě kde je v období celého roku stín, nerostla z důvodu přemokření ani tráva a u domu jsme měli dost vlhko.
Vyřešili jsme to tak, že jsme vedle obrubníku, který drží objem kačírku kolem domu, umístili drenážní trubku, kterou jsme napojili na dešťovou kanalizaci.
V jílu jsme vykopali kanálek hloubky 250 -300 mm. Kontrolu správného spádu jsme provedli 4m dlouhou drevěnou rovnou latí, na kterou jsme umístili vodováhu. Spád jsem dělal malý, protože jsem se potřeboval se spádem napojit na dešťovou kanalizaci. Na 15m délky drenáže jsem měl 50 cm převýšení. Kde mi to nevycházelo, musel jsem jílu ubrat nebo přidat a udusat.
Když byl výkop dle mých představ, vložil jsem do něho drenážní trubku DN 100 omotanou geotextílií a po 2m délky fixovanou plastovou páskou. Dešťovou kanalizaci jsem v potřebném místě přerušil a vložil do ni T profil KG 110 mm. Na T prfil jsem nasadil 2x koleno 45st. Do hrdla kolena jde lehce vsunout připravená drenážní trubka s geotextílií.
Trubku ve výkopu jsem postupně zatížil většímy kameny v celé délce a zahrnul kačírkem tak, aby trubka nebyla vidět.

V místech kde se vešla technika jsem používal na výrobu výkopu pro drenáž stroj Toro Dingo s řetězovým nástavcem, který se dostal do hlobky cca 2m.

Komentáře

Oblíbené příspěvky